Ottelut

 

PIIRINSARJAA SYKSY 2017

 

14.8  PONNISTUS    MATINKYLÄ TN 2     11-0      Anni 

23.8  VITA                 VIRKKALA                   0-1      Emma

28.8  FC KONTU      MATINKYLÄ 2 TN       1-6         -

5.9.   NOPSA            NASTOLA                   3-0       Heta

18.9  FC FUTURA    MATINKYLÄ 2 TN       1-2       Dafina

27.9  HJK                  PALLOMYLLY             4-1      Viktoria

3.10  LPS                  PALLOMYLLY             3-1      Emma

 

 

 

HERNESAAREN TURNAUS 30.9.17  A lohko 

HJK City  -  HooGee Jadet              0-0

PPJ Sininen -  HooGee Jadet          0-1

HooGee Jadet  -  FC Kontu 1          1-0

HooGee Jadet  -  Nastolan Nopsa   0-0

HooGee Jadet lohkonsa 1

 

Jatkopelit

 

HooGee Jadet  (1 lohko A) -  FC Kontu Selete  (2 lohko B)   0-0, rankkareilla 1-2

Pronssiottelu

HooGee Jadet  -  HJK City   0-0, rankkareilla 2-1, 

JADET VOITTI PRONSSIA TURNAUKSESSA     TURNAUSTSEMPPARI  FRIDA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PIIRINSARJAA KEVÄT 2017

 

2.5.17     PONNISTUS             KALLIO TN          1-10       Unna

9.5.17    ViTA                           KAITAA TN           1-0          -

16.5.17   FC KONTU 2            JAKOMÄKI TN     5-0         Unna

23.5.17   NOPSA Nastola        KAITAA TN           4-1        Laura

30.5.17   LPS                           KAITAA TN           1-1          -

6.6.17    FCFJ Porvoo             Porvoo hiekka       1-0        Danella

 

KEVÄTSARJA PÄÄTTYNYT, JADET OLI LOHKON  2   .

 

Uusimaa jalkapallo 2017
T16-18 8v8/Kevät
Joukkue               P    V    T    H    M    P
FCKontu/2           5    5    0    0    24-5    15
HooGee/Jadet     6    3    1    2    16-9    10
Nopsa                  6    3    1    2    10-10  10
FCFJ/Sininen       6    2    1    3    9-16    7
LPS                      6    2    1    3    9-12    7
Ponnistus             5    2    0    3    6-19    6
ViTa                      6    1    0    5    8-11    3
OPedot    Suljettiin sarjasta

 

 

 

 

 

 

 

 

TALVISARJA  2016 - 2017

 

27.10.16.  HAlkkian Alku.      0-0.     Järvenpää.             Dafina

26.11.16   Ponnistus.            2-0      Ratiopharm             Ella

11.12.16.  FC Espoo.            3-1.     Leppävaara.            Heta

8.1.17.     PPJ.                      2-0.      Ratiopharm.            Dafina

11.2.17.   VITA.                     2-1.      Aktia arena Inkoo    Viktoria

4.3.17      KJS                       4-2       Ratiopharm.            Hilla

18.3.17    LPS                       1-2       Ratiopharm             Stella

1.4.17      Vita Talvisarjan Finaali   4-1   Espoonlahti    Danella

 

TALVISARJAN LOHKON C VOITTI JADET

 

HooGee Jadet.       5   1.  1         16

FC Espoo               5   0   2          15

Ponnistus               2.  0.  4            6

ViTa.                       4   0.  2.           12

PPJ.                       3    1.  2.          10

KJS                        1.   1.   4          4

HAlku.                    0.   2.   3.         2

LPS.                       1    3.    2.        6